در حال بارگزاری

قرنیز ام دی اف، حفظ عملکرد با طرحی جدید

قرنیز نوار باریکی از سنگ، سرامیک، چوب، ام دی اف و یا پی وی سی است که در محل برخورد دیوار داخلی و کف بر روی دیوار نصب می شود. عملکرد قرنیز محافظت از دیوار در برابر ضربه است.
آنچنانکه از این تعریف بر می آید قرنیز در جایی به کار میرود که محافظت از دیوار مطرح میشود پس دیوارهایی که جنس آنها نیاز به محافظت ندارد از این قاعده عملکردی استثنا می باشند و استفاده از قرنیز روی آنها فقط جنبه زیبایی شناختی دارد.
محافظت در برابر ضربه قسمت مهم دیگری است که باید به آن توجه شود. در واقع استفاده از قرنیز به منظور محافظت در برابر رطوبت، اقدام صحیحی نیست. قرنیز پس از اجرای کف روی دیوار اجرا میشود و همواره درز بین کف و قرنیز محل انتقال رطوبت است.
زمان زیادی از روزگاری که قرنیز های سنگی در ساختمان استفاده میشدند، نمیگذرد. در واقع هنوز هم استفاده از سنگ و سرامیک به عنوان قرنیز در ساختمان ها مرسوم است و کاملا از دور خارج نشده اند. اجرای این نوع از قرنیز ها با دوغاب سیمان انجام می شود که پروسه اجرا را طولانی و به طبع هزینه آن بالا است.
خوشبختانه در زمانی زندگی میکنیم که این هزینه و سختی رو به پایان است. با حضور قرنیز های ام دی اف و قرنیز های پی وی سی این پروسه زمان بر و پر هزینه به شدت کم هزینه شده است. جدای از قیمت پایین خود مصالح هزینه نصب آنها نیز حدود یک چهارم اجرای قرنیز سنگی است.
این هزینه پایین نصب به علت سهولت نصب است. به واقع اگر تمایل داشته باشید در هزینه های خود صرفه جویی کنید میتوانید خودتان این کار را به راحتی انجام دهید. به طور خلاصه قرنیز را با چسب سیلیکون به دیوار می چسبانیم!

قرنیز های ام دی اف و پی وی سی به غیر از قرنیز ابزاری برای نصب لمینیت هم هستند. همانطور که میدانید لمینیت ها به کف چسبانده نمیشوند و در حین نصب ۸ میلیمتر فاصله تا دیوار به عنوان درز انبساط می ماند برای نگه داشتن این لمینیت و محافظت از درز ذکر شده، قرنیز روی آن نصب میکنیم.

برای خرید قرنیز از فروشگاه آنلاین ageshop.ir اینجا کلیک کنید.

قبل از خرید قرنیز باید بدانید:
قرنیز های استاندارد ام دی اف و پی وی سی با دو ارتفاع 8.7 سانتی متر و 6.7 سانتی متر تولید می شوند. اگرر چه با توجه به نیاز بازار ابعاد متفاوتی نیز در بازار موجود است.
ضخامت قرنیز های استاندارد ام دی اف و پی وی سی ۱۶ میلیمتر است.
روکش قرنیز های استاندارد ام دی اف و پی وی سی از جنس پی وی سی است که آنها را برابر رطوبت و سایش محافظت میکند.
طول هر شاخه قرنیز بسته به تولید کننده ۲.۸ متر یا ۳.۶۶ متر است. قرنیز به صورت شاخه ای فروخته می شود.
راه اصلی نصب قرنیز استفاده از چسب سیلیکون است. برای نصب چسب سیلیکون با غلظت متوسط تهیه کنید. به ازای هر چهار متر طول به طور متوسط به یک تیوب چسب سیلیکون نیاز دارید.
از چسب فوری مبنند چسب ۱۲۳ برای اتصال قطعات فارسی بر شده و یا کوتاه استفاده میشود. پس برای خود یک بسته چسب فوری تهیه کنید.
برای اندازه برداشتن و اندازه گیری پروفیل ها به متر نیاز دارید.
برای به اندازه بریدن قرنیز ها و نیز فارسی بر کردن آنها از اره استفاده میکنیم یکی از آنها را دم دست بگذارید.

برای خرید قرنیز از فروشگاه آنلاین ageshop.ir اینجا کلیک کنید.

قبل از شروع نصب بهتر است موارد زیر را در مورد قرنیز بدانید:
سطح دیوار و پشت قرنیز قبل از نصب باید از گرد و غبار و آلودگی پاک شود و رطوبت نیز نداشته باشد.
در برخی موارد نصاب ها از میخ استوپ ( میخ باریکی که با کمپرسور بادی به سطح شلیک می شود) برای سهولت در نصب استفاده می کنند. در غیر این صورت وجود میخ استوپ ضرورتی ندارد.

حین نصب قرنیز به موارد زیر توجه کنید
نصب را از یک طرف شروع کنید و ادامه دهید. از انجام نامنظم عملیات نصب پرهیز کنید.
قطعات کوچک را با چسب ۱۲۳ ثابت کنید تا چسب سیلیکون خشک شود.
در طول نصب دقت کنید چسب سیلیکون برای گیرایش کامل به ۲۴ ساعت زمان نیاز دارد. از تکان داد آن پرهیز کنید.

فروشگاه اینترنتی ای جی ایی مفتخر است تا با در کنار هم قرار دادن محصولات منتخب که بتواند سلیقه و منفعت مصرف کننده گرامی را تامین کند، فرصت خدمتگذاری به مصرف کنندگان فهیم ایرانی را دارد. برای خرید قرنیز از فروشگاه آنلاین ageshop.ir اینجا کلیک کنید.

نظرتان را بنویسید